KOKULU ÇİÇEKLER

 

Güzel Kokan Çiçekler

 

Çoğu insan çiçekçilere gittiğinde veya online çiçekçi sitelerinden çiçek buketi/aranjmanlarını satın alırken çiçeğin görsel güzelliği ile o kadar meşguldürler ki, büyüleyici kokularını unuturlar.
 
İnsanların en çok etkilendiği duyu organı burundur. Çiçekçiler dükkanlarında barındırdığı bir sürü canlı çiçeğin güzel kokusu sayesinde içeri giren insanlarda parfüm cennetindeymiş hissi uyanır... Çiçeklerin görsel güzelliğini bir yana koyun, çiçeğin ilk önce güzel kokması gerekir. Zaten güzel kokan bir çiçek hem tazedir hem de görsel açıdan zengin...
 

Gül

Klasik ve güzel kokan çiçekler arasında listenin en başında gül vardır. Sarı, kırmızı, pembe, yavruağzı, mavi, beyaz vb. birçok renk ile görsel açıdan insanları büyüleyen gül, kokusu ile de tüm dünyadaki insanlar tarafından en çok tercih edilen çiçektir.

 

Şakayık

 

Baharın gelişini müjdeleyen şakayık çiçeğinin muhteşem bir kokusu vardır. Çimlerin arasından kendini yavaş yavaş gösteren şakayık çiçeği geniş yaprakları ve belirgin kokusu ile bahçelerin vazgeçilmez süs bitkisidir.

 

Lavanta

 

Bulunduğu odanın kokusunu değiştiren ve dinlendirici özelliği olan lavanta çiçeği uzun ömürlü çiçekler grubunda yer alır. Hem taze hem de kuru olarak evinizde bulundurabileceğiniz lavanta çiçeği son zamanlarda artık kek ve kurabiyelerde de kullanılmaktadır.İnsanlar tarafından lavanta çiçeği sakinleştirici özelliğiyle, gül sarhoş edici kokusuyla, şakayık ise narin yapısıyla bilinmektedir.
 

Leylak

Leylak çiçeği, kiraz ve manolya çiçeği gibi baharın habercisidir. Mor küçük çiçekleri olan leylağın yumuşak ve tatlı bir kokuya sahiptir. Asaletin sembolü olan mor rengi en güzel taşıyan çiçeklerden biri olan leylak çiçeklerinin buketleri giderek popüler hale gelmektedir.
 

Sümbül

Kesme çiçekler grubunda yer alan lavantaya benzer sümbül çiçeği tatlı bir kokuya sahiptir. Lavantaya oranla kokusu daha hafiftir.
 

Lilyum

Gözde çiçekler arasında yer alan lilyum çiçeği beyaz, pembe, turuncu, kırmızı ve diğer renkleri ile hem buket olarak hem de gülfrezyakasımpatı çiçekleri ile birliktearanjmanlarda kullanılan bir çiçektir. Kokusu ise tüm odanın havasını değiştirebilecek kadar yoğundur. Sevdiklerinize hediye edebileceğiniz lilyum çiçeği güzel kokançiçekler arasında yer almaktadır.
 

Gardenya

Parfüm kokularında sıkça kullanılan gardenya, çiçek tercihleri arasında popülerdir. Hafif bir kokuya sahip olan gardenya çiçeği bulunduğu odaya baharı getirecektir.
 

Frezya

Bahar çiçeklerinden bir diğeri frezya çiçeğidir. Hafif ama yeterli derinliğe sahip kokusu ile cezbedici frezya çiçeği bahar ile birlikte sevenleri ile buluşuyor. Tam mevsimi gelmişken sevgilinize, arkadaşınıza, annenize ve tüm sevdiklerinize www.frezyacicekcilik.com adresinden çiçek siparişi bölümünden frezya çiçeği ile hazırlanmış aranjmanlarımızdan hediye edebilirsiniz.